שחור וכחול

54.00 ₪

שחור וכחול הוא הספר השני מעלילות המפקח ריבוס שרואה אור בעברית, והוא זכה בפרס פגיון הזהב לרומן המתח הטוב ביותר ובפרס פאלה רוזנקרנץ בדנמרק.

האזן לדוגמא
(2.28M)

שחור וכחול הוא הספר השני מעלילות המפקח ריבוס שרואה אור בעברית, והוא זכה בפרס פגיון הזהב לרומן המתח הטוב ביותר ובפרס פאלה רוזנקרנץ בדנמרק.

המפקח ג'ון ריבוס, גיבור ספריו של איאן רנקין שהיה לאגדה, שוב שותה יותר מידי, ישן פחות מידי, נאבק בבדידותו, בגילו המתקדם ובהתמכרותו לעבודה, ומתחיל לשלם את המחיר על שיטות הפעולה החריגות שלו.

הוא מוצא את עצמו שקוע עד צוואר בארבע פרשיות שונות, בניסיון ללכוד רוצח אכזרי אחד, שעשוי להעלות את ריבוס על עקבותיו של רוצח אחר מן העבר, בייבל ג'ון הנודע לשמצה.

את כל זאת הוא עושה תחת מכבש של חקירה פנימית במחלק הפשע, המנוהלת על ידי האדם שאותו האשים ריבוס בנטילת שוחד מראש המאפיה של גלאזגו. אם זה לא מספיק, יושב לו על הגב צוות טלוויזיה שחוקר עיוות דין, שה שהופך את ריבוס לפושע בעיניהם של מיליון צופים ויותר. טעות אחת קטנה עלולה לעלות לו בחייו, עם מוות לא נעים ולא בהכרח מהיר, או – וזאת האפשרות הגרועה יותר – באובדן עבודתו.

סודות ושקרים, סקס ושחיתות, זעם וכאב, הומור ואלכוהול ומבט מפוכח על עתיד העולם שבו אנו חיים, חוברים לעלילה מטרידה, מצמררת ובלתי נשכחת ולחוויית שמיעה עוצרת נשימה.

שחור וכחול הוא רומן מורכב ורב עוצמה שמציע דיוקן פנורמי מרשים של סקוטלנד המודרנית. ברומן זה איאן רנקין מתעלה על עצמו.

שחור וכחול, מאת איאן רנקין ראה אור בהוצאת רימונים.

ספר האודיו שחור וכחול הופק על ידי סוניקבוקס.

אורך: 13:14 שעות

דף מידע טכני

קריאה
יעל שכנאי